بیا تا قدر یکدیگر بدانیم

چه بد عادتی داریم ،برای اینکه بگویند فلانی تعصب دارد و دلسوز و مردمدار است همه تلاش خویش را برای آراستگی پیام تسلیت و نصب پلاکارد و اخبار وفات دیگران بکار می گیریم و حیاتش را به فراموشی می سپاریم و با سر فرو بردن در گریبان خاک مناقب و فضائل و مدایح بسیار که بر زبان می رانیم . براستی نمی توانیم به نوع دیگر عمل کنیم؟باید بپرسیم زندگان را چه می شود ؟و تلاش کنیم تا به همنوعان زندگی بخشیم و برای بهره مندی از مواهب و نعمتهای الهی و تحقق عدالت طرح نو در اندازیم و راهی را باز کنیم و شرایطی را فراهم آوریم که با اتخاذ چنین رفتاری پیشرفت و آبادانی و همگرایی را ارمغان خواهیم آورد.بیایید بررسی کنیم افسوسها و دریغ نگارندگان پیامهای ارسالی در مورد درگذشتگان را که علاوه بر ایجاد بار روانی برای مخاطبین تناقض و دوگانگی در رفتار اجتماعی آدمها را عیان می سازند و یقینا" این پدیده مذموم اجتماعی اعتماد عمومی را در دراز مدت سلب می نماید .

رضا خندان هنرمند توانا در گذشت. 

دکتر غلامرضا پاپهن مردی خیرٌ درگذشت

دکتر طبیب اولین پزشک شوشتر درگذشت

و بسیار مردان نیکو خصال ومشاهیری که در حیات یادشان نکردیم  که رفتند

بنرهای رنگارنگ،پیامکهای مختلف، پلاکاردهای متعدد و سخنها در مجالس و محافل و اشعار و مراثی و نهایت سعی برای گریاندن حضارو اهدا دسته گلهای رنگارنگ و متنوع !اما چه اندازه در حیاتشان گفتیم ؟و چند شاخه گل به دستهای نحیف ولی توانا و پر از مهرشان دادیم!؟

و بسیار دیگر که در غربت غریب  ساکت و آرام دم فرو می بندند و رخ در نقاب خاک و سخنی نمی رانیم یا آنان که در غربت تنهایی مانده اند و آرزوی هم نفسی و خدا قوتی که از آنان دریغ می شود و نجوایی در تنهایی با خود زمزمه می کنند ونمی شنویم!!

به داشته هایمان افتخار کنیم تا نمیرند و اگر رفتند میراث دار خوبی باشیم نه میراث خوار ! که میراث خواری فردای خوبی برای انسانها و فرهنگ جامعه نخواهد داشت.

باور کنیم زندگی را و ارج گذاریم پویندگان راه و مسیر انسانی را

بیا تا قدر یکدیگر بدانیم  یک شعار صرف و یا یک بیت موزون نیست یک مکتب فکری و بستری ایمن و مطمئن برای اعتماد سازی و قدرشناسی و بالندگی و شکوفایی اجتماعی ست و منبعث از دستورات نبوی است خوب است که از بر شویم این مصرع زیبا را از شعر زندگی  و البته می دانیم که انا لله و انا الیه راجعون

/ 8 نظر / 9 بازدید
رضا

سلام چه زیبا نوشته ای ! براستی قدر همدیگر را نمی دانیم و هنگام مرگ مرثیه خوان خوبی می شویم

هادی

سلام مرده پرستی هم دردی ست که درمان نشاید زنده کشی هم راهی ست

133

سلام ای کاش قدر یکدیگر را تا زنده ایم بدانیم ما انسانهای مرده پرستیم ....

133

سلام ای کاش قدر یکدیگر را تا زنده ایم بدانیم ما انسانهای مرده پرستیم ....

فیلترشکن رسمی شوشتر

فيلترشكن رسمي شوشتر زماني كه صحفه را باز ميكنيد ممكن است صحفه تبليغاتي باز شود كه با زدن ضربدر ان را خارج كنيد و ادرس وبسايت فيلترشده ي خودتان را بنويسيد. www.iranproxy.com.nu

مسافر شوشتر

سلام [گل] احسنت هر روز بهتر از دیروز! موفق و مؤید ...