جشن آبشارها

شوشتر با مجموعه سازه های آبی در فهرست آثار جهانی ثبت و ماندگار شد.
برای جهانی ماندن باید هزینه داد تا نگاهها تغییر کنند و جهانی شوند و از محله بدر آیند.
برای همه این سئوال پیش می آیدچطور وقتی تیم فوتبال به بازیهای جام جهانی صعود می کند تمام سران پیام تبریک می دهند؟ اعضای تیم را سکه باران می کنند و تصاویرشان در صفحه اول جراید و مطبوعات درج می شود. صدا و سیما سنگ تمام می گذارد.!از همه تولیدات داخلی اعم از خودرو و غیر خودرو هدیه می گیرند.قبح خیلی از مسائل می ریزد و پسران با موی بلند و آرایش زنانه و زیور آلات و با جویدن آدامس در انظار مدعی ارائه فرهنگ در عرصه جهانی می شوند .عکس یادگاری با آنان از افتخارات زندگی می شود و جشن پیروزی و آزادی رقص و پخش ترانه های مبتذل وبازگشتی مفتضحانه و دست از پا درازتر و باختن اخلاق در حضور رسانه ها و گذشتن از کنارمان برای یک لحظه با سری به زیر و فردا دوباره همان که بود ! اما برای صعود شوشتر به قله افتخار فرهنگ و تمدن تاریخی با ثبت مجموعه سازه های آبی که نشان و مظهر هوشیاری و هوشمندی و درایت یک ملت بزرگ با تلاشی ستودنی و تحسین آمیزبرای بهره گیری بشریت و توزیع منابع خدادادی به طرز اصولی در قرنها پیش می باشد و چشمان جهانیان  را خیره  و به خود معطوف نموده است. امان از یک کف!و اندک نواختن نی و دف!و گامی برای نشاندن لبخندی بر لب!و نگهداشتن در انتظار برای جشن!باپس و پیش کردن تاریخ برای جشن و رنگ کردن جداول خیابانها لبخند بر لب نخواهد آمد
آبشارهای مهربان مهربانانه توفنده خواهند بود بیش از هر روز و همیشه تا گل لبخندان بر لبان فرزندان معمارانشان کاشته شود و شکوفه زند.
خدا رحمت کند اجدادمان را که ابهت دادند و هیبت و شکوه را به ارث نهادند وماوارثان موظف به حفظ این آثاریم. 

باور کنید جهانی شدن شوشتررا

برای برگزاری جشن سازه های آبی بیش از این تعلل نکنید

بقول قیصر : نا گهان چقدرزود دیر می شود

/ 76 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جهرمی

سلام مطالب جالبی دارید فیض بردم. ان شا ا... موفق باشید. منتظر حضور سبزتان هستم.

محسن

سلام ممنون که بهم سر زدین وبلاگ قشنگی داری موفق باشی[گل]

احمد جعفری لمراسکی

سلام وقت عالي بخير سايت جامع وخوبي داريد آرزوي موفقيت شما را در اطلاع رساني به عموم از خداوند متعال خواستارم به ما هم يه سري بزن . با تبادل لينک موافقي؟

محمود

سلام با خبری امیدوار کننده آپم منتظر حضور سبزتان هستم

نسیم

سلام نگران نباشید جشن برگزار خواهد شد و شما به مردم امید بدهید

قصرقند بهشت بلوچستان

سلام دوست عزیز بدو بیا که اپیدم با عکسهایی زیبا از ساحل چابهار دیر نکنی ها منتظرتم نظر هم یادت نره بای

ناصر

اگر کار را بدهند دست شما می خواهید همه چیز را تعطیل کنید تا آنچه خودتان دوست دارید انجام گیرد. سازه های آبی کیلو چنده؟

ارنگ قلعه درویش

سلام با توجه به اینکه وبلاگ هنر بختیاری با بی احترامی به تمام طرفداران اقای زنگنه اقدام به حذف نام ایشان از لیست خوانندگان بختیاری نمودند.وجدیدا با اینکه اقای زنگنه در نظر سنجی ان وبلاگ بهترین خواننده محبوب حال حاضر شناخته شده بود اقدام به حذف نام ایشان از نظر سنجی نمودند وبا توجه به اینکه مرحوم استاد مسعود بختیاری یک اسطوره تکرار نشدنی است وبه نظر بنده ثبت نام ایشان در نظر سنجی کاری اشتباه است از این پس از بازدیدکنندگان محترم خواهشمند است در نظر سنجی این وبلاگ مشارکت فرمایید.