انتصاب سکاندار تعلیم و تربیت خوزستان

برای همشهریان عزیز مایه افتخار است که یکی از پرورش یافتگان در دامان پرمهر این دیار سکان هدایت عظیم ترین و وزین ترین دستگاه فرهنگی استان تاریخ سازخوزستان را بدست گرفت تابا آرامش این کشتی را به ساحل برساند وباتلاشی خستگی ناپذیر ضمن فراهم نمودن زمینه مشارکت،بااتخاذ راهکارهایی مدبرانه فضایی مناسب برای فرزندان تشنه و طالب علم بوجود آوَرَد و در این راه به یاری نیازمنداست و باید اورا که با توکل برخدا وارد شده است برای تحقق برنامه هایش که منطبق بر سیاستهای کلی مورد تأیید مقام معظم رهبری می باشند و نگاه به هویت دینی و ملی سرلوحه آنهاست کمک نمود .

حاج محمد تقی زاده از خانواده معظم شهدا در سال 1369 در آموزش و پرورش شوشتر استخدام شد و آزمون مدیریتی خود را با پذیرش مسئولیت بازرسی آموزش و پرورش شوشتر آغاز نمود و با ریاست بر آموزش و پرورش شوشتر ادامه داد وکارنامه قابل قبولی ارائه کردتا مقامات بالا دستی ظرفیت و پتانسیل مدیریتی وی را بشناسند و باورکنند از او در مناصب بهره گیرند هرچند دراین راه سختی های بسیار کشید وتحمل نمود که صبوری از صفات بارز جغرافیای شوشتر است و بااندوخته های مدیریتیش همه را متقاعدنمود تا ردای مدیر کلی برازنده اوست و چنین شد .

وی کتاب شوشتر درگذرتاریخ ازعهدباستان تا انقلاب اسلامی که متضمن اطلاعاتی است درباره تاریخ و جغرافیای تاریخی شوشتر از عهد باستان تا عصر حاضر و ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی و زندگی مردم .در فصل اول ((کلیاتی در ارتباط با جغرافیای تاریخی خوزستان)) آمده است .مخاطبان در فصل دوم با((موقعیت جغرافیایی و بافت جمعیتی شهرستان شوشتر)) آشنا می‌شوند . در فصل‌های سوم تا دهم چکیده تاریخ پر فراز و نشیب شوشتر از دوران باستان تا انقلاب اسلامی تدوین شده است .در فصل یازدهم((آثار باستانی و بقاع متبرکه شوشتر))، در فصل دوازدهم((خاندان‌های بزرگ شوشتر)) و در فصل سیزدهم((شعرا و فضلای شوشتر)) ـ سهل بن عبدالله تستری و قاضی نورالله شوشتری ـ معرفی می‌شوند . فصل چهاردهم درباره مذهب، آداب و رسوم، بازی‌های محلی و ضرب‌المثل‌های شوشتری است .فصل پانزدهم نیز به((آموزش و پرورش و صنایع دستی شوشتر)) اختصاص دارد . عکس‌هایی از آثار و بناهای تاریخی و مذهبی شوشتر به انضمام فهرست منابع و ماخذ پایان بخش کتاب است را تألیف نمود که این کتاب به عنوان کتاب سال انتخاب گردید و با دقت تحولات تاریخی شوشتر را مورد بررسی قرار داده است و آنچه بر این شهر گذشت به زیبایی نگاشته اند و منبع خوبی برای شوشترشناسان خواهدبود.

برای وی  موفقیت و سربلندی آرزومندیم وانتظارداریم  تابانگاه معلم مداردر این عرصه راه شکوفایی و اعتلای استعدادهای فرزندان استان راهموار سازدتافردا نام او در زمره مردان بزرگ تحول آفرین دراوراق تاریخ سراسر افتخار این دیار ضبط و ثبت گردد.

ازاینکه فرزندی از دارالمؤ منین مورد اعتماد قرارگرفته است باید خرسندبود و افتخارنموداز توقعات بکاهیم و برهمت بیفزاییم و مدد کنیم تا برای صیانت از فرهنگ دینی ودستاوردهای فرهنگی انقلاب و میراث شهدای عزیزو تعلیم و تربیت نسل حاضرموفق گردد.

/ 0 نظر / 20 بازدید