زیرروگذر

سالها ساختن پل سوژه رایج در شوشتر بود و هر کس می آمد وعده ساخت پل را به مردم می داد و می رفت تا پس از گذشت چند سال و رفت و آمد چند مسئول و دولت بالاخره پلی ساخته شد و سوژه سازان که دل خوشی از پیشینه تاریخ شوشتر ندارند و کمتر به آن می پردازند مسئله ای را ساختند به نام زیر گذر .

زیر گذر ورد زبان شد و شاعران در موردش شعر سرودند! و قیاس کردند که در شهرهای همجوار تا کنون چندین زیر گذر ساخته شده است و ما هنوز یکی نداریم!که تبدیل شد به روگذر ! از زیر به رو آمدن یک ترقی و پیشرفت است و جامعه مترقی و پیشرفته همه رو خواهند آمد ! و بر بالا خواهند نشست و با این استدلال زیبا این تغییر را برای شوشتر نافع می دانند ! و مبتکر طرحی نو در فرهنگ عمرانی شدند به نام زیر رو گذر!

و روگذر چون به جای زیر گذر است و زیر گذر سوژه رایج ،شهردار و فرماندار و شورای شهر و همه دیگران متهم به تقصیر و هر کس برای برائت بهانه ای می آورد تا بماند ورد زبان همان زیر گذر .

جمعی می خواهند فرماندار را برکنار کنند

جمعی شهردار را استیضاح

جمعی می گویند رایمان را پس می گیریم

جمعی طلب خسارت که از تبدیل پروژه عظیم و باشکوه! زیر گذر به روگذر متضرر شده اند .

و اما جمع بیشتری در نهانخانه دل گریستند که کجا مانده ایم؟

و شوشتر همان است که بود با زیر گذر یا بدون آن و مردم فهیمی دارد و می دانند و ناخوانده ملایند. وای بر آنانی که از تاریخ شوشتر عبرت نمی گیرند . که کارون بسیار دیده است

 

 

/ 10 نظر / 6 بازدید
sara

سلام خوبید هم استانی؟ وب خیلی خوبی داری! اگه دوست داشتید به من هم یه سر بزنید! [گل]

عمو عیسی

سلام شوشتر نیاز به زیر گذر و رو گذر ندارد شوشتر نیاز به مراقبت دارد مادری است که می زاید و می پرورد و خوب تربیت می کند و برای بهتر زیستن انهارا روانه دیگر شهرهای ایران می کند شوشتر مدرسه ابتدای فرهنگ و تمدن ایران است دانش اموزان را برای دوره بالاترین علوم اموزش می دهد و تصدیق می دهد و روانه دانشسراها و دانشگاها می کند این مادر این مدرسه این عنصر فرهنگ ساز این خمیرمایه تمدن و شهرنشینی سالهاست که می پروراند و ایران را اباد می کند این مادر بزرگ کمترین توقعش مراقبت و دلجویی است نیازهای او را برطرف کنیم انچنانکه خدمت به مادر و مادر بزرگ خود می کنیم ای فرزندان خلف ایران زمین از مارد خود مراقبت کنید .

sara

http://shariati.nimeharf.com/Shariati/article- سلامی دوباره ممنون که اومدین ساعتها را بگذارید بخوابند . بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست . . . دکتر شریعتی

فرهاد

با سلام من از همان جماعت گریان در نهانخانه ام با من باش با تو هستم با هم بمانیم شوشتر آباد می شود

محمد

قلم خوبی داری بنویس که به امثال شماها نیاز داریم ممنونم

قلم دانش آموز

بسم رب المهدی (عج) و سلام نام خداست ... خسته نباشید! ایام ماه محرم الحرام نزدیک هست ، توی این ماه ما رو هم بسیار دعا بفرمایید . امیدوارم بتونیم از این ماه عظیم نهایت استفاده رو ببریم ، ان شاالله ... بازم شما رو به وب قلم دعوت می کنم ، خوشحال میشم که بتونیم از نظرات و انتقادات شما استفاده کنیم. راستی نظرتون رو درباره ی شعر ها و نوای وبلاگ و همچنین درباره ی لگوی جدید وبلاگ قلم برای ما مرقوم بفرمایید ، تشکر . در ضمن حتما به وب شاعر عزیز و گرانقدر سر بزنید و از شعرهای نابشون استفاده فرمایید. آدرس وبشون: http://parastoow.blogfa.com/ یاعلی . التماس دعا ... اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر ...

شمس

سلامی گرم دارم تو هم دلت خوش است

شوشتر من

شوشتر شهر قشنگی است خدا میداند... شوشتر شوشتر است....

رجب

با سلام نگران نباشید در حال شمع کوبی رو گذر هستند عجله نکنید

شوشتر من

ارباب صدای قدمت می آید. هنگامه اوج ماتمت می آید. ما در تب داغ و غم تو میسوزیم یک روز دگر محرمت می آید... در شوشتر من , با مطلب محرم , منتظرتون هستم.