شوشترندا

صدایی که سالهاست گوش تاریخ را می نوازد و تاریخ با افتخار می شنودوراه را باز می یابد

 
تغییر مسیر آزادراه خلیج فارس
نویسنده : ع - سوارنژاد - ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ تیر ۱۳٩٠
 

چند سالی است که مسیر تعیین شده  آزاد راه تهران به بندر امام خمینی(خلیج فارس)  دستخوش کشمکش برای تغییر و تعویض شده است ! و به رغم هزینه های بسیار در این مسیر و کار کارشناسی دراز مدت برای ایجاد  آزاد راه اما متاسفانه لابی هائی به ناحق و سکوت محض و بی تفاوتی مسئولین و نهادهای مردمی و افراد موثر این مسیر را تغییر داده اند تا بار دیگر تاوان بی تفاوتی نخبگان و نیز تلاشهای پنهانی  دیگران را مردم  نجیب و اصیل و شریف شهر شوشتر پرداخت  نمایند ! و سرانجام با اعمال نفوذ ! مسیر آزاد راه از «کریدور دزفول- شوشتر - اهواز به کریدور دوم اندیمشک -شوش- اهواز »تغییر و تثبیت شد.
این جابجایی و تغییر  را یکی از اعضای شورای شهر دزفول  در هفته گذشته و پس از پیگیریهای مکرر بمنظور معرفی سرمایه گذار به وزارت راه و ترابر ی متوجه  می شوند و از شبکه خبری دزفول اعلام می نمایند،بررسی های اولیه از طریق مدیر کل جذب سرمایه گذاری این وزارتخانه مشخص شد مسئولین وزارت راه قصد دارند پس از تکمیل قسمت پل زال تا دوکوهه ادامه مسیر آزاد راه را به مسیر اندیمشک -شوش- اهواز منتقل کنند . مشاور اجرائی پروژه آزاد راه پل زال به دوکوهه با تائید این مسئله و بدون توجه به نکات مهمی همچون ، پدافند غیر عامل،کوتاهی مسیر و وجود شهرستانهای پر جمعیت در مسیر کریدور یک اعلام کرد :[عن قریب با اتمام این پروژه ادامه مسیر آزاد را ه از طریق جاده چهار بانده اندیمشک - شوش به اهواز ادامه می یابد].
 با این اوصاف حدیث آزاد را ه برای شهرهای دزفول و شوشتر پایان  یافت، اما جای این سوال همچنان باقی است که چگونه مسئولان این وزارتخانه تحت نفوذ عده ای با انگیزه های خاص در تغییر این مسیر تلاش کرده اند؟،جای بسی شگفتی است در حالی که عملیات اجرائی چهارمین جاده ترانزیت برخی استانهای دیگرآغاز شده است! مسئولین وزارت راه و ترابری چه انگیزه ای دارند بار سنگین ترافیک آزاد راهی را که بیش از یک پنجم بار ترافیکی کل کشور را در خود حمل می کند به یک بزرگراه محلی منتقل نمایند با تقدیر از تلاش برادر سلیم گندمی عضو شورای شهر دزفول برای پیگیری موضوع  لازم است معاون عمرانی استانداری جناب مهندس خادمی  که نگاهها متوجه اوست! به  ابهامات مردم پاسخ گوید  و انتظار می رود  مجمع نمایندگان محترم خوزستان با در نظر گرفتن همه جوانب در جهت تامین منافع استانی  موضوع را پیگیری و حقوق قانونی مردم نجیب وشهید پرور این استان  را استیفا نمایند.البته برای اینجانب با توجه به شناخت از نگاه کارشناسانه و  منطقی دکتر حجازی از اجرای پروژه های استانی و اشراف بر امور  عدم ورود ایشان جای تعجب دارد!

مردم شوشتر بدانند آزاد راه خلیج فارس از آنجا عبور نخواهد کرد!!!!