شوشترندا

صدایی که سالهاست گوش تاریخ را می نوازد و تاریخ با افتخار می شنودوراه را باز می یابد

 
بیا تا قدر یکدیگر بدانیم
نویسنده : ع - سوارنژاد - ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۸ دی ۱۳۸٩
 

چه بد عادتی داریم ،برای اینکه بگویند فلانی تعصب دارد و دلسوز و مردمدار است همه تلاش خویش را برای آراستگی پیام تسلیت و نصب پلاکارد و اخبار وفات دیگران بکار می گیریم و حیاتش را به فراموشی می سپاریم و با سر فرو بردن در گریبان خاک مناقب و فضائل و مدایح بسیار که بر زبان می رانیم . براستی نمی توانیم به نوع دیگر عمل کنیم؟باید بپرسیم زندگان را چه می شود ؟و تلاش کنیم تا به همنوعان زندگی بخشیم و برای بهره مندی از مواهب و نعمتهای الهی و تحقق عدالت طرح نو در اندازیم و راهی را باز کنیم و شرایطی را فراهم آوریم که با اتخاذ چنین رفتاری پیشرفت و آبادانی و همگرایی را ارمغان خواهیم آورد.بیایید بررسی کنیم افسوسها و دریغ نگارندگان پیامهای ارسالی در مورد درگذشتگان را که علاوه بر ایجاد بار روانی برای مخاطبین تناقض و دوگانگی در رفتار اجتماعی آدمها را عیان می سازند و یقینا" این پدیده مذموم اجتماعی اعتماد عمومی را در دراز مدت سلب می نماید .

رضا خندان هنرمند توانا در گذشت. 

دکتر غلامرضا پاپهن مردی خیرٌ درگذشت

دکتر طبیب اولین پزشک شوشتر درگذشت

و بسیار مردان نیکو خصال ومشاهیری که در حیات یادشان نکردیم  که رفتند

بنرهای رنگارنگ،پیامکهای مختلف، پلاکاردهای متعدد و سخنها در مجالس و محافل و اشعار و مراثی و نهایت سعی برای گریاندن حضارو اهدا دسته گلهای رنگارنگ و متنوع !اما چه اندازه در حیاتشان گفتیم ؟و چند شاخه گل به دستهای نحیف ولی توانا و پر از مهرشان دادیم!؟

و بسیار دیگر که در غربت غریب  ساکت و آرام دم فرو می بندند و رخ در نقاب خاک و سخنی نمی رانیم یا آنان که در غربت تنهایی مانده اند و آرزوی هم نفسی و خدا قوتی که از آنان دریغ می شود و نجوایی در تنهایی با خود زمزمه می کنند ونمی شنویم!!

به داشته هایمان افتخار کنیم تا نمیرند و اگر رفتند میراث دار خوبی باشیم نه میراث خوار ! که میراث خواری فردای خوبی برای انسانها و فرهنگ جامعه نخواهد داشت.

باور کنیم زندگی را و ارج گذاریم پویندگان راه و مسیر انسانی را

بیا تا قدر یکدیگر بدانیم  یک شعار صرف و یا یک بیت موزون نیست یک مکتب فکری و بستری ایمن و مطمئن برای اعتماد سازی و قدرشناسی و بالندگی و شکوفایی اجتماعی ست و منبعث از دستورات نبوی است خوب است که از بر شویم این مصرع زیبا را از شعر زندگی  و البته می دانیم که انا لله و انا الیه راجعون